2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 17 Div 3
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : 2013 Seattle United B96 Tango B3333333333333342 55  61 
 A11 : Eastside FC B96 White B0133133013333330 25  34 
 A7 : PacNW B96 White C3133330003330328 20  43 
 A8 : SSC Shadow B 96 Leonard 97 C3031333300003325 10  34 
 A4 : Blackhills FC B 96 Black A0130303330133023 4  26 
 A10 : WestSound FC Red (A)3000003133130017 5  22 
 A2 : Washington Rush B96 Nero B3003003010003316 -12  22 
 A5 : SSC Shadow B 96 B - Philp130131 100103014 -14  11 
 A9 : Three Rivers Yakima Mendoza0000030 0010004 -42  13 
 A6 : RVS Slammers B96 McDermott000000000000000 -51  13 

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5841  Pending Availability   --    --  A3 vs A42013 Seattle United B96 Tango B 3 vs.Blackhills FC B 96 Black A2
 5837  Pending Availability   --    --  A8 vs A11SSC Shadow B 96 Leonard 97 C 1 vs.Eastside FC B96 White B0

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5844  Perry Soccer Complex  12:00 PM  4 A9 vs A10Three Rivers Yakima Mendoza 0 vs.WestSound FC Red (A)3

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5838  Pending Availability   --    --  A9 vs A7Three Rivers Yakima Mendoza 2 vs.PacNW B96 White C3
 5835  Pioneer Park  01:00 PM  2 A4 vs A5Blackhills FC B 96 Black A 0 vs.SSC Shadow B 96 B - Philp0
 5836  Game Farm Park  04:30 PM  W A6 vs A2RVS Slammers B96 McDermott 0 vs.Washington Rush B96 Nero B2

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5830  Auburn Mountainview High school  09:00 AM  1 A6 vs A3RVS Slammers B96 McDermott 1 vs.2013 Seattle United B96 Tango B5
 5831  Starfire Sports Complex  10:30 AM  3 A7 vs A11PacNW B96 White C 1 vs.Eastside FC B96 White B1
 5828  Walter E. Hall  01:00 PM  1 A2 vs A5Washington Rush B96 Nero B 0 vs.SSC Shadow B 96 B - Philp1

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5825  Silverdale Stadium  10:30 AM  STDM A10 vs A7WestSound FC Red (A) 0 vs.PacNW B96 White C2
 5824  Pioneer Park  02:00 PM  2 A4 vs A6Blackhills FC B 96 Black A 4 vs.RVS Slammers B96 McDermott2
 5823  Roosevelt HS  02:30 PM  1 A3 vs A22013 Seattle United B96 Tango B 3 vs.Washington Rush B96 Nero B0
 5826  Preston Park  03:00 PM  1 A11 vs A9Eastside FC B96 White B 5 vs.Three Rivers Yakima Mendoza1

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5819  Starfire Sports Complex  03:00 PM  3 A7 vs A9PacNW B96 White C 6 vs.Three Rivers Yakima Mendoza0
 5766  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  3 A8 vs A3SSC Shadow B 96 Leonard 97 C 1 vs.2013 Seattle United B96 Tango B5

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5818  Game Farm Park  09:00 AM  W A6 vs A7RVS Slammers B96 McDermott 3 vs.PacNW B96 White C7
 5817  Dwight Merkel Sports Complex  10:00 AM  3 A5 vs A3SSC Shadow B 96 B - Philp 1 vs.2013 Seattle United B96 Tango B4
 5821  Preston Park  12:30 PM  1 A11 vs A10Eastside FC B96 White B 2 vs.WestSound FC Red (A)0
 5816  Cavelero Mid High School  02:15 PM  Stdm A2 vs A4Washington Rush B96 Nero B 2 vs.Blackhills FC B 96 Black A0

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5812  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  3 A5 vs A11SSC Shadow B 96 B - Philp 0 vs.Eastside FC B96 White B0
 5806  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 A7 vs A6PacNW B96 White C 6 vs.RVS Slammers B96 McDermott1
 5815  Perry Soccer Complex  01:00 PM  2 A9 vs A3Three Rivers Yakima Mendoza 0 vs.2013 Seattle United B96 Tango B10
 5814  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  3 A8 vs A2SSC Shadow B 96 Leonard 97 C 1 vs.Washington Rush B96 Nero B0
 5811  Pioneer Park  03:00 PM  2 A4 vs A10Blackhills FC B 96 Black A 2 vs.WestSound FC Red (A)1

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5840  Lake Stevens Community Park  09:00 AM  4 A2 vs A3Washington Rush B96 Nero B 0 vs.2013 Seattle United B96 Tango B5
 5796  Perry Soccer Complex  03:00 PM  2 A9 vs A6Three Rivers Yakima Mendoza 2 vs.RVS Slammers B96 McDermott1

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5808  Preston Park  11:00 AM  1 A11 vs A4Eastside FC B96 White B 1 vs.Blackhills FC B 96 Black A0
 5842  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  3 A5 vs A6SSC Shadow B 96 B - Philp 2 vs.RVS Slammers B96 McDermott0
 5804  Cavelero Mid High School  01:00 PM  Stdm A2 vs A9Washington Rush B96 Nero B 2 vs.Three Rivers Yakima Mendoza1
 5805  Shoreline Center  01:00 PM  B A3 vs A102013 Seattle United B96 Tango B 2 vs.WestSound FC Red (A)0

Bracket - Monday, October 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5795  Dwight Merkel Sports Complex  07:30 PM  5 A8 vs A5SSC Shadow B 96 Leonard 97 C 2 vs.SSC Shadow B 96 B - Philp2

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5813  Auburn Mountainview High school  09:00 AM  1 A6 vs A11RVS Slammers B96 McDermott 1 vs.Eastside FC B96 White B5
 5777  Pending Availability   --    --  A8 vs A7SSC Shadow B 96 Leonard 97 C 2 vs.PacNW B96 White C1
 5790  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  2 A5 vs A9SSC Shadow B 96 B - Philp   vs.Three Rivers Yakima Mendoza 
 5839  Silverdale Stadium  03:30 PM  STDM A10 vs A4WestSound FC Red (A) 0 vs.Blackhills FC B 96 Black A1

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5802  Preston Park  11:00 AM  1 A11 vs A3Eastside FC B96 White B 0 vs.2013 Seattle United B96 Tango B2
 5801  Silverdale Stadium  12:00 PM  STDM A10 vs A2WestSound FC Red (A) 4 vs.Washington Rush B96 Nero B1
 5800  Game Farm Park  01:00 PM  W A6 vs A8RVS Slammers B96 McDermott 1 vs.SSC Shadow B 96 Leonard 97 C6

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5794  Starfire Complex  12:00 PM  Stdm A7 vs A4PacNW B96 White C 2 vs.Blackhills FC B 96 Black A4
 7268  Miller Playfield  02:00 PM  1 A3 vs A62013 Seattle United B96 Tango B 6 vs.RVS Slammers B96 McDermott0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5792  Cavelero Mid High School  11:00 AM  Stdm A2 vs A11Washington Rush B96 Nero B 2 vs.Eastside FC B96 White B2
 5764  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  11 A5 vs A10SSC Shadow B 96 B - Philp 1 vs.WestSound FC Red (A)1
 5820  Pending Availability   --    --  A8 vs A9SSC Shadow B 96 Leonard 97 C 4 vs.Three Rivers Yakima Mendoza2

Bracket - Monday, November 04, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5807  Dwight Merkel Sports Complex  07:30 PM  5 A8 vs A5SSC Shadow B 96 Leonard 97 C 4 vs.SSC Shadow B 96 B - Philp1

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5793  Woodland Park  12:30 PM  2 A3 vs A92013 Seattle United B96 Tango B 6 vs.Three Rivers Yakima Mendoza0
 5832  Silverdale Stadium  02:45 PM  STDM A10 vs A8WestSound FC Red (A) 2 vs.SSC Shadow B 96 Leonard 97 C1

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5788  Jefferson Playfield  11:00 AM  1 A3 vs A72013 Seattle United B96 Tango B 4 vs.PacNW B96 White C0
 5789  Tumwater HS Stadium  11:00 AM  Stdm A4 vs A8Blackhills FC B 96 Black A 3 vs.SSC Shadow B 96 Leonard 97 C2
 5791  Game Farm Park  11:00 AM  W A6 vs A10RVS Slammers B96 McDermott 0 vs.WestSound FC Red (A)6

Bracket - Monday, November 11, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5799  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  5 A5 vs A7SSC Shadow B 96 B - Philp 1 vs.PacNW B96 White C3

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5774  Ingersoll Stadium  12:00 PM  1 A4 vs A3Blackhills FC B 96 Black A 0 vs.2013 Seattle United B96 Tango B2
 5843  Starfire Sports Complex  03:00 PM  11 A7 vs A8PacNW B96 White C 3 vs.SSC Shadow B 96 Leonard 97 C0

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5781  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A7 vs A2PacNW B96 White C 7 vs.Washington Rush B96 Nero B3
 5783  Silverdale Stadium  11:00 AM  STDM A10 vs A5WestSound FC Red (A) 1 vs.SSC Shadow B 96 B - Philp1
 5784  Preston Park  11:00 AM  2 A11 vs A6Eastside FC B96 White B 7 vs.RVS Slammers B96 McDermott0
 5780  Jefferson Playfield  11:00 AM  1 A3 vs A82013 Seattle United B96 Tango B 4 vs.SSC Shadow B 96 Leonard 97 C1
 5782  Perry Soccer Complex  01:00 PM  2 A9 vs A4Three Rivers Yakima Mendoza 2 vs.Blackhills FC B 96 Black A2

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5845  Issaquah High School  02:00 PM  HS A11 vs A5Eastside FC B96 White B 4 vs.SSC Shadow B 96 B - Philp0

Bracket - Sunday, November 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5776  Game Farm Park  12:00 PM  W A6 vs A5RVS Slammers B96 McDermott 0 vs.SSC Shadow B 96 B - Philp1
 5778  Silverdale Stadium  01:45 PM  STDM A10 vs A9WestSound FC Red (A) 2 vs.Three Rivers Yakima Mendoza0
 5829  Ingersoll Stadium  04:00 PM  1 A4 vs A2Blackhills FC B 96 Black A 2 vs.Washington Rush B96 Nero B1

Bracket - Saturday, December 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5797  Silverdale Stadium  01:00 PM  STDM A10 vs A11WestSound FC Red (A) 1 vs.Eastside FC B96 White B2
 5787  Cavelero Mid High School  02:00 PM  Stdm A2 vs A8Washington Rush B96 Nero B 0 vs.SSC Shadow B 96 Leonard 97 C2

Bracket - Sunday, December 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5772  Preston Park  09:00 AM  1 A11 vs A7Eastside FC B96 White B 1 vs.PacNW B96 White C0
 5768  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  3 A2 vs A6Washington Rush B96 Nero B 5 vs.RVS Slammers B96 McDermott3
 5771  Perry Soccer Complex  01:00 PM  2 A9 vs A8Three Rivers Yakima Mendoza 0 vs.SSC Shadow B 96 Leonard 97 C7
 5770  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  6 A5 vs A4SSC Shadow B 96 B - Philp 0 vs.Blackhills FC B 96 Black A6

Bracket - Saturday, December 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5763  Ingersoll Stadium  11:00 AM  1 A4 vs A11Blackhills FC B 96 Black A 0 vs.Eastside FC B96 White B4
 5765  Renton Memorial Stadium  01:00 PM  Stdm A7 vs A10PacNW B96 White C 2 vs.WestSound FC Red (A)1
 5767  Perry Soccer Complex  01:00 PM  2 A9 vs A2Three Rivers Yakima Mendoza 3 vs.Washington Rush B96 Nero B4






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.