2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 18 Div 3
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Crossfire Select B95 Jinneman3331133331303x30 23  29 
 A4 : RVS Slammers B95 Flint3303103313333x29 19  32 
 A6 : Crossfire Premier B95-Besagno-A3030333303300x24 28  42 
 A3 : Pacific Fire B950301313331033 24 16  28 
 A1 : LHSC Velocity B950031031330333x23 2  21 
 A5 : Washington Timbers 95B FOREST B0301003013330x17 -3  25 
 A9 : 2013 Seattle United B95 Samba C3303010030001x14 -2  15 
 A7 : FWFC B95 White (B)303030010030  13 -6  20 
 A11 : Blackhills FC B 95 Black A1300330000030x13 -8  16 
 A8 : NWN B95 Blue B00033010 0101x9 -13  16 
 A12 : FC Alliance B94 A1000000010331x9 -21  15 
 A14 : PacNW B95 Blue B000131300000 x8 -16  14 
 A10 : Norpoint B950033010000000x7 -19  11 
 A13 Bye000000 0000  x0 0  0 

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6972  Prairie High School  01:15 PM  HS A3 vs A13 ByePacific Fire B95 0 vs.A13 Bye0
 6977  Pioneer Park  01:30 PM  1 A11 vs A12Blackhills FC B 95 Black A 2 vs.FC Alliance B94 A2
 6975  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A7 vs A8FWFC B95 White (B) 1 vs.NWN B95 Blue B0
 6973  Game Farm Park  02:30 PM  W A4 vs A14RVS Slammers B95 Flint 2 vs.PacNW B95 Blue B0
 6974  Harmony Sports Complex  03:30 PM  9 A5 vs A6Washington Timbers 95B FOREST B 0 vs.Crossfire Premier B95-Besagno-A6
 6971  60 Acres  04:00 PM  16 A2 vs A1Crossfire Select B95 Jinneman 2 vs.LHSC Velocity B951
 6976  Magnuson  04:15 PM  7 A9 vs A102013 Seattle United B95 Samba C 5 vs.Norpoint B952

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6983  Pending Availability   --    --  A13 Bye vs A12A13 Bye 0 vs.FC Alliance B94 A0
 6979  Auburn Mountainview High school  09:30 AM  1 A4 vs A10RVS Slammers B95 Flint 5 vs.Norpoint B952
 6978  Robinswood Park  01:00 PM  East A1 vs A3LHSC Velocity B95 0 vs.Pacific Fire B954
 6984  Starfire Complex  01:00 PM  2 A14 vs A9PacNW B95 Blue B 2 vs.2013 Seattle United B95 Samba C3
 6982  Meadowdale High School  02:00 PM  1 A8 vs A11NWN B95 Blue B 0 vs.Blackhills FC B 95 Black A3
 6980  Harmony Sports Complex  03:00 PM  9 A5 vs A7Washington Timbers 95B FOREST B 4 vs.FWFC B95 White (B)3

Bracket - Thursday, September 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6981  60 Acres  05:30 PM  24 A6 vs A2Crossfire Premier B95-Besagno-A 0 vs.Crossfire Select B95 Jinneman1

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6986  Auburn Mountainview High school  03:00 AM  1 A4 vs A1RVS Slammers B95 Flint 1 vs.LHSC Velocity B952
 6990  Pending Availability   --    --  A10 vs A8Norpoint B95 2 vs.NWN B95 Blue B1
 6987  60 Acres  01:00 PM  19 A6 vs A3Crossfire Premier B95-Besagno-A 2 vs.Pacific Fire B951
 6985  60 Acres  02:00 PM  24 A2 vs A5Crossfire Select B95 Jinneman 5 vs.Washington Timbers 95B FOREST B1
 6989  Shoreline Center  03:00 PM  B A9 vs A13 Bye2013 Seattle United B95 Samba C 0 vs.A13 Bye0
 6988  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A11FWFC B95 White (B) 5 vs.Blackhills FC B 95 Black A3

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6994  Game Farm Park  09:00 AM  W A4 vs A6RVS Slammers B95 Flint 3 vs.Crossfire Premier B95-Besagno-A0
 6997  Woodinville High School  11:00 AM  HS A12 vs A8FC Alliance B94 A 1 vs.NWN B95 Blue B5
 6995  Kellogg MS  11:00 AM  1 A9 vs A72013 Seattle United B95 Samba C 1 vs.FWFC B95 White (B)0
 6992  International School  01:00 PM  1 A1 vs A5LHSC Velocity B95 1 vs.Washington Timbers 95B FOREST B1
 6993  Luke Jensen Sports Field  01:15 PM  Nort A3 vs A2Pacific Fire B95 2 vs.Crossfire Select B95 Jinneman2
 6996  Pioneer Park  04:00 PM  2 A11 vs A10Blackhills FC B 95 Black A 1 vs.Norpoint B952

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7005  Pioneer Park  11:00 AM  1 A11 vs A9Blackhills FC B 95 Black A 1 vs.2013 Seattle United B95 Samba C0
 7003  Meadowdale High School  01:30 PM  1 A8 vs A14NWN B95 Blue B 3 vs.PacNW B95 Blue B1
 7002  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A7 vs A12FWFC B95 White (B) 3 vs.FC Alliance B94 A0
 7000  Harmony Sports Complex  03:00 PM  2 A5 vs A3Washington Timbers 95B FOREST B 1 vs.Pacific Fire B952
 7001  60 Acres  03:00 PM  18 A6 vs A1Crossfire Premier B95-Besagno-A 5 vs.LHSC Velocity B952
 6999  Marymoor Park  05:00 PM  2 A2 vs A4Crossfire Select B95 Jinneman 1 vs.RVS Slammers B95 Flint1
 7004  Pending Availability   --    --  A13 Bye vs A10A13 Bye 0 vs.Norpoint B950

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7010  Pending Availability   --    --  A13 Bye vs A4A13 Bye 0 vs.RVS Slammers B95 Flint0
 7011  Starfire Complex  09:00 AM  2 A14 vs A10PacNW B95 Blue B 1 vs.Norpoint B951
 7006  International School  11:00 AM  1 A1 vs A7LHSC Velocity B95 4 vs.FWFC B95 White (B)2
 7008  Marymoor Park  01:00 PM  6 A6 vs A12Crossfire Premier B95-Besagno-A 7 vs.FC Alliance B94 A1
 7022  Georgetown Playfield  02:45 PM  1 A9 vs A32013 Seattle United B95 Samba C 1 vs.Pacific Fire B951
 7007  Doc Harris  03:00 PM  2 GR A5 vs A11Washington Timbers 95B FOREST B 1 vs.Blackhills FC B 95 Black A2
 7009  Meadowdale High School  04:20 PM  1 A8 vs A2NWN B95 Blue B 0 vs.Crossfire Select B95 Jinneman2

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7013  60 Acres  11:00 AM  20 A6 vs A10Crossfire Premier B95-Besagno-A 4 vs.Norpoint B950
 7014  Meadowdale High School  12:30 PM  1 A8 vs A1NWN B95 Blue B 1 vs.LHSC Velocity B951
 7015  Pioneer Park  01:00 PM  2 A11 vs A4Blackhills FC B 95 Black A 0 vs.RVS Slammers B95 Flint1
 7016  Woodinville Sports Field  03:00 PM  2 A12 vs A5FC Alliance B94 A 2 vs.Washington Timbers 95B FOREST B7

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7019  Robinswood Park  11:00 AM  East A1 vs A9LHSC Velocity B95 2 vs.2013 Seattle United B95 Samba C1
 7039  Marymoor Park  01:00 PM  3 A6 vs A8Crossfire Premier B95-Besagno-A 10 vs.NWN B95 Blue B1
 7021  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A7 vs A14FWFC B95 White (B) 0 vs.PacNW B95 Blue B2
 7024  Pioneer Park  03:00 PM  2 A11 vs A3Blackhills FC B 95 Black A 1 vs.Pacific Fire B955
 7025  Inglemoor High School  03:00 PM  HS A12 vs A4FC Alliance B94 A 1 vs.RVS Slammers B95 Flint6
 7023  Pending Availability   --    --  A10 vs A2Norpoint B95 0 vs.Crossfire Select B95 Jinneman6
 7026  Pending Availability   --    --  A13 Bye vs A5A13 Bye 0 vs.Washington Timbers 95B FOREST B0

Bracket - Friday, November 01, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7012  Perrigo Community Park  05:15 PM  2 A2 vs A9Crossfire Select B95 Jinneman 1 vs.2013 Seattle United B95 Samba C0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7030  Pending Availability   --    --  A8 vs A13 ByeNWN B95 Blue B   vs.A13 Bye 
 7031  Pending Availability   --    --  A10 vs A1Norpoint B95 0 vs.LHSC Velocity B951
 7060  Shorecrest HS  11:00 AM  1 A9 vs A62013 Seattle United B95 Samba C 1 vs.Crossfire Premier B95-Besagno-A0
 7032  Starfire Sports Complex  12:00 PM  1 A14 vs A5PacNW B95 Blue B 1 vs.Washington Timbers 95B FOREST B1
 7028  Luke Jensen Sports Field  01:15 PM  Nort A3 vs A12Pacific Fire B95 2 vs.FC Alliance B94 A0
 7029  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A4FWFC B95 White (B) 4 vs.RVS Slammers B95 Flint4
 7027  Marymoor Park  05:00 PM  2 A2 vs A11Crossfire Select B95 Jinneman 2 vs.Blackhills FC B 95 Black A0

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7042  Tumwater HS Stadium  09:00 AM  Stdm A11 vs A14Blackhills FC B 95 Black A 1 vs.PacNW B95 Blue B3
 7037  Game Farm Park  09:00 AM  W A4 vs A8RVS Slammers B95 Flint 2 vs.NWN B95 Blue B0
 7033  International School  01:00 PM  1 A1 vs A13 ByeLHSC Velocity B95 0 vs.A13 Bye0
 7038  McKenzie Stadium  01:00 PM  Stdm A5 vs A9Washington Timbers 95B FOREST B 2 vs.2013 Seattle United B95 Samba C0
 7035  Luke Jensen Sports Field  01:15 PM  Nort A3 vs A10Pacific Fire B95 3 vs.Norpoint B951
 7040  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A6FWFC B95 White (B) 1 vs.Crossfire Premier B95-Besagno-A3
 7034  Marymoor Park  05:00 PM  1 A2 vs A12Crossfire Select B95 Jinneman 0 vs.FC Alliance B94 A0

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7048  Tumwater HS Stadium  12:00 AM  Stdm A13 Bye vs A11A13 Bye 0 vs.Blackhills FC B 95 Black A0
 7265  Franklin HS  11:00 AM  1 A9 vs A42013 Seattle United B95 Samba C 0 vs.RVS Slammers B95 Flint2
 7046  Browns Point Elementary School Field  12:00 PM  1 A10 vs A5Norpoint B95 1 vs.Washington Timbers 95B FOREST B2
 7049  Starfire Complex  01:00 PM  11 A14 vs A6PacNW B95 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B95-Besagno-A4
 7044  Luke Jensen Sports Field  01:15 PM  Nort A3 vs A8Pacific Fire B95 2 vs.NWN B95 Blue B2
 7045  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A7 vs A2FWFC B95 White (B) 0 vs.Crossfire Select B95 Jinneman3

Bracket - Monday, November 18, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7047  North Creek 4  07:30 PM  4 A12 vs A1FC Alliance B94 A 0 vs.LHSC Velocity B952

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6991  Woodinville Sports Field  01:00 PM  2 A12 vs A14FC Alliance B94 A 5 vs.PacNW B95 Blue B0

Bracket - Sunday, November 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7052  Tumwater HS Stadium  11:00 AM  Stdm A11 vs A6Blackhills FC B 95 Black A 2 vs.Crossfire Premier B95-Besagno-A1
 7053  Woodinville Sports Field  11:00 AM  1 A12 vs A9FC Alliance B94 A 3 vs.2013 Seattle United B95 Samba C2
 7020  Starfire Complex  01:30 PM  3 A14 vs A1PacNW B95 Blue B 2 vs.LHSC Velocity B953
 7050  Game Farm Park  02:00 PM  W A4 vs A3RVS Slammers B95 Flint 2 vs.Pacific Fire B951
 7056  Meadowdale High School  02:30 PM  1 A8 vs A5NWN B95 Blue B 2 vs.Washington Timbers 95B FOREST B3
 7057  Marymoor Park  05:00 PM  1 A2 vs A13 ByeCrossfire Select B95 Jinneman 0 vs.A13 Bye0
 7051  Pending Availability   --    --  A10 vs A7Norpoint B95
Forfeited Game
 0 vs.FWFC B95 White (B)1F

Bracket - Sunday, December 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7055  60 Acres  04:00 AM  13 A6 vs A13 ByeCrossfire Premier B95-Besagno-A 0 vs.A13 Bye0
 7041  Interbay Stadium  09:00 AM  Stdm A9 vs A82013 Seattle United B95 Samba C 1 vs.NWN B95 Blue B1
 7061  Woodinville Sports Field  11:00 AM  2 A12 vs A10FC Alliance B94 A 0F vs.Norpoint B95
Forfeited Game
0
 7054  International School  01:00 PM  1 A1 vs A11LHSC Velocity B95 2 vs.Blackhills FC B 95 Black A0
 7062  Renton Memorial Stadium  01:00 PM  Stdm A14 vs A2PacNW B95 Blue B 1 vs.Crossfire Select B95 Jinneman4
 7058  Luke Jensen Sports Field  01:15 PM  Nort A3 vs A7Pacific Fire B95 2 vs.FWFC B95 White (B)0
 7059  McKenzie Stadium  03:00 PM  Stdm A5 vs A4Washington Timbers 95B FOREST B 2 vs.RVS Slammers B95 Flint3

Bracket - Sunday, December 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 7018  Luke Jensen Sports Field  01:15 PM  Nort A14 vs A3PacNW B95 Blue B 0 vs.Pacific Fire B953






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.