2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 18 Div 2
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : PacNW B95 Maroon A3333313330301332 19  35 
 A2 : SSC Shadow B 95 A3331333300033129 13  33 
 A8 : BIFC B950303010333333328 15  39 
 A7 : Washington Rush B95 A3331031330310327 18  30 
 A4 : Three Rivers SC BU18 RCL Black - B0033013003300117 -2  25 
 A1 : Eastside FC B95 White B0000131033013015 -18  22 
 A6 : 2013 Seattle United B95 Tango B000001030030007 -22  18 
 A5 : Harbor Premier B95 Green A000100300000105 -23  9 

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3723  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  3 A2 vs A1SSC Shadow B 95 A 5 vs.Eastside FC B95 White B2
 3765  Battle Point Park  12:00 PM  2 A8 vs A7BIFC B95 0 vs.Washington Rush B95 A1
 3737  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:00 PM  2 A4 vs A3Three Rivers SC BU18 RCL Black - B 1 vs.PacNW B95 Maroon A4

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3744  Gig Harbor High School  04:00 PM  1 A5 vs A3Harbor Premier B95 Green A 0 vs.PacNW B95 Maroon A5

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3753  Einstein MS  10:00 AM  1 A6 vs A82013 Seattle United B95 Tango B 3 vs.BIFC B954
 3716  Preston Park  11:00 AM  2 A1 vs A3Eastside FC B95 White B 1 vs.PacNW B95 Maroon A3
 3724  Dwight Merkel Sports Complex  01:30 PM  1 A2 vs A4SSC Shadow B 95 A 2 vs.Three Rivers SC BU18 RCL Black - B1
 3745  Peninsula High School  01:30 PM  1 A5 vs A7Harbor Premier B95 Green A 1 vs.Washington Rush B95 A4

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3758  Kasch Park Sports Complex  03:30 PM  2 A7 vs A1Washington Rush B95 A 3 vs.Eastside FC B95 White B1
 3766  Battle Point Park  05:00 PM  1 A8 vs A2BIFC B95 2 vs.SSC Shadow B 95 A3

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3767  Battle Point Park  10:00 AM  2 A8 vs A5BIFC B95 2 vs.Harbor Premier B95 Green A1
 3730  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 A3 vs A6PacNW B95 Maroon A 3 vs.2013 Seattle United B95 Tango B1
 3759  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  3 A7 vs A2Washington Rush B95 A 1 vs.SSC Shadow B 95 A1
 3738  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:30 PM  8 A4 vs A1Three Rivers SC BU18 RCL Black - B 7 vs.Eastside FC B95 White B1

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3718  Preston Park  11:00 AM  1 A1 vs A5Eastside FC B95 White B 0 vs.Harbor Premier B95 Green A0
 3754  Shoreline Center  01:45 PM  A A6 vs A22013 Seattle United B95 Tango B 2 vs.SSC Shadow B 95 A4
 3740  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  10 A4 vs A8Three Rivers SC BU18 RCL Black - B 3 vs.BIFC B952
 3761  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  3 A7 vs A3Washington Rush B95 A 0 vs.PacNW B95 Maroon A2

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3746  Gig Harbor High School  01:30 PM  1 A5 vs A2Harbor Premier B95 Green A 0 vs.SSC Shadow B 95 A1
 3768  Starfire Complex  02:00 PM  3 A3 vs A8PacNW B95 Maroon A 1 vs.BIFC B951
 3755  Shoreline Center  03:00 PM  B A6 vs A12013 Seattle United B95 Tango B 2 vs.Eastside FC B95 White B3
 3762  Lake Stevens Community Park  03:30 PM  4 A7 vs A4Washington Rush B95 A 3 vs.Three Rivers SC BU18 RCL Black - B0

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3729  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  8 A2 vs A6SSC Shadow B 95 A 5 vs.2013 Seattle United B95 Tango B0

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3719  Preston Park  11:00 AM  1 A1 vs A7Eastside FC B95 White B 0 vs.Washington Rush B95 A0
 3725  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  1 A2 vs A8SSC Shadow B 95 A 5 vs.BIFC B952
 3741  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  10 A4 vs A6Three Rivers SC BU18 RCL Black - B 2 vs.2013 Seattle United B95 Tango B2
 3731  Starfire Complex  03:00 PM  3 A3 vs A5PacNW B95 Maroon A 3 vs.Harbor Premier B95 Green A0

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3751  Shoreline Center  10:30 AM  A A6 vs A52013 Seattle United B95 Tango B 2 vs.Harbor Premier B95 Green A3

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3769  Battle Point Park  12:00 PM  2 A8 vs A1BIFC B95 8 vs.Eastside FC B95 White B0
 3726  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  3 A2 vs A3SSC Shadow B 95 A 0 vs.PacNW B95 Maroon A2
 3747  Sehmel Homestead Park  03:15 PM  1 A5 vs A4Harbor Premier B95 Green A 0 vs.Three Rivers SC BU18 RCL Black - B1

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3760  Lincoln Field (Everett HS)  11:30 AM  1 A7 vs A5Washington Rush B95 A 6 vs.Harbor Premier B95 Green A1
 3752  Shoreline Center  02:00 PM  A A6 vs A42013 Seattle United B95 Tango B 1F vs.Three Rivers SC BU18 RCL Black - B
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3720  Preston Park  01:00 PM  1 A1 vs A4Eastside FC B95 White B 2 vs.Three Rivers SC BU18 RCL Black - B1
 3748  Gig Harbor High School  01:30 PM  1 A5 vs A8Harbor Premier B95 Green A 1 vs.BIFC B952
 3732  Starfire Complex  02:00 PM  3 A3 vs A2PacNW B95 Maroon A 3 vs.SSC Shadow B 95 A0
 3763  Kasch Park Sports Complex  02:30 PM  3 A7 vs A6Washington Rush B95 A 4 vs.2013 Seattle United B95 Tango B1

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3742  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  1 A4 vs A7Three Rivers SC BU18 RCL Black - B 1 vs.Washington Rush B95 A0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3733  Starfire Sports Complex  10:00 AM  2 A3 vs A1PacNW B95 Maroon A 4 vs.Eastside FC B95 White B5
 3770  Battle Point Park  10:00 AM  2 A8 vs A6BIFC B95 2 vs.2013 Seattle United B95 Tango B0
 3728  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  4 A2 vs A7SSC Shadow B 95 A 1 vs.Washington Rush B95 A3
 3743  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  1 A4 vs A5Three Rivers SC BU18 RCL Black - B 2 vs.Harbor Premier B95 Green A1

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3749  Sehmel Homestead Park  10:45 AM  1 A5 vs A6Harbor Premier B95 Green A 0 vs.2013 Seattle United B95 Tango B2
 3722  Preston Park  02:00 PM  2 A1 vs A2Eastside FC B95 White B 0 vs.SSC Shadow B 95 A3
 3735  Starfire Sports Complex  03:00 PM  3 A3 vs A4PacNW B95 Maroon A 2 vs.Three Rivers SC BU18 RCL Black - B0

Bracket - Monday, November 11, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3734  Battle Point Park  12:00 PM  1 A8 vs A3BIFC B95 5 vs.PacNW B95 Maroon A0

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3750  Sehmel Homestead Park  10:45 AM  1 A5 vs A1Harbor Premier B95 Green A 1 vs.Eastside FC B95 White B1
 3771  Battle Point Park  12:00 PM  2 A8 vs A4BIFC B95 5 vs.Three Rivers SC BU18 RCL Black - B4
 3736  Starfire Sports Complex  03:00 PM  11 A3 vs A7PacNW B95 Maroon A 1 vs.Washington Rush B95 A1

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3721  Issaquah High School  12:00 PM  HS A1 vs A6Eastside FC B95 White B 5 vs.2013 Seattle United B95 Tango B1
 3727  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  5 A2 vs A5SSC Shadow B 95 A 1F vs.Harbor Premier B95 Green A
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3717  Preston Park  11:00 AM  1 A1 vs A8Eastside FC B95 White B 1 vs.BIFC B952
 3739  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  2 A4 vs A2Three Rivers SC BU18 RCL Black - B 2 vs.SSC Shadow B 95 A2
 3756  Shoreline Center  03:30 PM  A A6 vs A32013 Seattle United B95 Tango B 1 vs.PacNW B95 Maroon A2

Bracket - Saturday, December 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3764  Lake Stevens High School  10:00 AM  Stdm A7 vs A8Washington Rush B95 A 1 vs.BIFC B952

Bracket - Sunday, December 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3757  Magnuson  02:00 PM  7 A6 vs A72013 Seattle United B95 Tango B 0 vs.Washington Rush B95 A3






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.