2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 12 Div 4
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Three Rivers SC BU12 RCL Black - A3333333333333342 60  68 
 A9 : PacNW B01 White C1333033033303331 36  48 
 A10 : SSC Shadow B 01 B0333333313030331 33  41 
 A5 : Eastside FC B01 Grey D3333330030303330 11  30 
 A8 : Harbor Premier B01 Green A1003003313330323 13  35 
 A2 : Eastside FC B01 Blue C0301000303031014 -18  19 
 A6 : RVS Slammers B01 Hargett3100030300300013 -24  17 
 A3 : Crossfire Premier B01-Mercado-D001301000010039 -43  20 
 A4 : FWFC B01 White (B)101300000001107 -25  8 
 A7 : SNOHOMISH UNITED WHITE C010000100000002 -43  6 

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6149  Pending Availability   --    --  A2 vs A6Eastside FC B01 Blue C 1 vs.RVS Slammers B01 Hargett2
 6150  Pending Availability   --    --  A5 vs A3Eastside FC B01 Grey D 4 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D1
 6153  Pending Availability   --    --  A10 vs A1SSC Shadow B 01 B 1 vs.Three Rivers SC BU12 RCL Black - A2

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6154  Pending Availability   --    --  A2 vs A3Eastside FC B01 Blue C 1 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D0

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6155  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  4 A1 vs A2Three Rivers SC BU12 RCL Black - A 9 vs.Eastside FC B01 Blue C0
 6156  60 Acres  01:00 PM  18 A3 vs A8Crossfire Premier B01-Mercado-D 2 vs.Harbor Premier B01 Green A2
 6157  Game Farm Park  03:30 PM  Y A6 vs A4RVS Slammers B01 Hargett 0 vs.FWFC B01 White (B)0
 6158  Stocker Fields  05:00 PM  1 A7 vs A5SNOHOMISH UNITED WHITE C 0 vs.Eastside FC B01 Grey D4

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6161  Starfire Sports Complex  12:30 PM  1 A9 vs A2PacNW B01 White C 1 vs.Eastside FC B01 Blue C1
 6162  60 Acres  01:00 PM  24 A3 vs A6Crossfire Premier B01-Mercado-D 5 vs.RVS Slammers B01 Hargett3

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6165  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A9 vs A4PacNW B01 White C 3 vs.FWFC B01 White (B)1
 6163  Preston Park  12:00 PM  2 A5 vs A2Eastside FC B01 Grey D 3 vs.Eastside FC B01 Blue C2
 6166  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  1 A10 vs A8SSC Shadow B 01 B 4 vs.Harbor Premier B01 Green A1

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6202  Stocker Fields  09:00 AM  1 A7 vs A4SNOHOMISH UNITED WHITE C 1 vs.FWFC B01 White (B)1
 6167  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  1 A1 vs A8Three Rivers SC BU12 RCL Black - A 3 vs.Harbor Premier B01 Green A0

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6168  Pending Availability   --    --  A2 vs A10Eastside FC B01 Blue C 0 vs.SSC Shadow B 01 B1
 6170  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A4 vs A7FWFC B01 White (B) 3 vs.SNOHOMISH UNITED WHITE C2
 6169  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A3 vs A9Crossfire Premier B01-Mercado-D 1 vs.PacNW B01 White C8
 6171  Eastlake Community Sports Field  01:30 PM  3 A5 vs A6Eastside FC B01 Grey D 3 vs.RVS Slammers B01 Hargett0

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6190  Gig Harbor High School  09:00 AM  2 A8 vs A7Harbor Premier B01 Green A 3 vs.SNOHOMISH UNITED WHITE C1
 6172  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A9FWFC B01 White (B) 0 vs.PacNW B01 White C4
 6160  Game Farm Park  01:00 PM  W A6 vs A10RVS Slammers B01 Hargett 1 vs.SSC Shadow B 01 B4

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6174  Auburn Mountainview High school  09:00 AM  1 A6 vs A7RVS Slammers B01 Hargett 4 vs.SNOHOMISH UNITED WHITE C1
 6173  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A4 vs A5FWFC B01 White (B) 0 vs.Eastside FC B01 Grey D1
 6176  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A9 vs A1PacNW B01 White C 0 vs.Three Rivers SC BU12 RCL Black - A3

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6178  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A8 vs A5Harbor Premier B01 Green A 0 vs.Eastside FC B01 Grey D3
 6151  Stocker Fields  11:00 AM  1 A7 vs A9SNOHOMISH UNITED WHITE C 0 vs.PacNW B01 White C5
 6201  Game Farm Park  01:00 PM  W A6 vs A1RVS Slammers B01 Hargett 1 vs.Three Rivers SC BU12 RCL Black - A2

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6180  Marymoor Park  09:00 AM  3 A3 vs A7Crossfire Premier B01-Mercado-D 0 vs.SNOHOMISH UNITED WHITE C0
 6183  Starfire Sports Complex  12:00 PM  1 A9 vs A8PacNW B01 White C 3 vs.Harbor Premier B01 Green A0
 6181  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A4 vs A10FWFC B01 White (B) 0 vs.SSC Shadow B 01 B1
 6179  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  3 A1 vs A5Three Rivers SC BU12 RCL Black - A 5 vs.Eastside FC B01 Grey D1
 6182  Game Farm Park  03:00 PM  W A6 vs A2RVS Slammers B01 Hargett 3 vs.Eastside FC B01 Blue C1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6159  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A9 vs A10PacNW B01 White C 1 vs.SSC Shadow B 01 B2
 6184  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  5 A1 vs A7Three Rivers SC BU12 RCL Black - A 6 vs.SNOHOMISH UNITED WHITE C0
 6152  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A8 vs A4Harbor Premier B01 Green A 7 vs.FWFC B01 White (B)0

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6185  Pending Availability   --    --  A2 vs A7Eastside FC B01 Blue C 6 vs.SNOHOMISH UNITED WHITE C0
 6186  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A4 vs A1FWFC B01 White (B) 0 vs.Three Rivers SC BU12 RCL Black - A7
 6189  Dwight Merkel Sports Complex  01:30 PM  8 A10 vs A6SSC Shadow B 01 B 4 vs.RVS Slammers B01 Hargett0
 6187  Preston Park  03:00 PM  2 A5 vs A9Eastside FC B01 Grey D 0 vs.PacNW B01 White C3
 6188  Gig Harbor High School  04:00 PM  1 A8 vs A3Harbor Premier B01 Green A 6 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D2

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6164  Stocker Fields  09:00 AM  1 A7 vs A1SNOHOMISH UNITED WHITE C 0 vs.Three Rivers SC BU12 RCL Black - A4
 6218  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  8 A10 vs A2SSC Shadow B 01 B 9 vs.Eastside FC B01 Blue C0

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6195  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A9 vs A3PacNW B01 White C 8 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D1
 6192  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A2FWFC B01 White (B) 1 vs.Eastside FC B01 Blue C3
 6191  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  6 A1 vs A6Three Rivers SC BU12 RCL Black - A 7 vs.RVS Slammers B01 Hargett1
 6194  Gig Harbor High School  02:15 PM  2 A8 vs A10Harbor Premier B01 Green A 0 vs.SSC Shadow B 01 B0
 6193  Eastlake Community Sports Field  05:30 PM  1 A5 vs A7Eastside FC B01 Grey D 3 vs.SNOHOMISH UNITED WHITE C1

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6197  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A6FWFC B01 White (B) 1 vs.RVS Slammers B01 Hargett2
 6196  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  6 A1 vs A3Three Rivers SC BU12 RCL Black - A 10 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D2
 6198  Preston Park  01:00 PM  2 A5 vs A10Eastside FC B01 Grey D 0 vs.SSC Shadow B 01 B2

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6200  Hartman Park  09:00 AM  1 A3 vs A5Crossfire Premier B01-Mercado-D 2 vs.Eastside FC B01 Grey D5
 6199  Preston Park  01:30 PM  2 A2 vs A8Eastside FC B01 Blue C 1 vs.Harbor Premier B01 Green A3
 6203  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  6 A10 vs A9SSC Shadow B 01 B 1 vs.PacNW B01 White C2

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6204  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  10:00 AM  4 A1 vs A9Three Rivers SC BU12 RCL Black - A 2 vs.PacNW B01 White C0

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6208  Stocker Fields  11:00 AM  1 A7 vs A10SNOHOMISH UNITED WHITE C 0 vs.SSC Shadow B 01 B2
 6207  Game Farm Park  01:30 PM  W A6 vs A8RVS Slammers B01 Hargett 0 vs.Harbor Premier B01 Green A2
 6205  Preston Park  03:00 PM  2 A2 vs A5Eastside FC B01 Blue C 2 vs.Eastside FC B01 Grey D0
 6206  Grasslawn Park  05:30 PM  GL A3 vs A4Crossfire Premier B01-Mercado-D 0 vs.FWFC B01 White (B)0

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6210  Hartman Park  01:00 PM  1 A3 vs A1Crossfire Premier B01-Mercado-D 1 vs.Three Rivers SC BU12 RCL Black - A6

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6209  Preston Park  09:00 AM  2 A2 vs A4Eastside FC B01 Blue C 0 vs.FWFC B01 White (B)0
 6212  Snohomish High School  11:30 AM  Stdm A7 vs A8SNOHOMISH UNITED WHITE C 0 vs.Harbor Premier B01 Green A5
 6213  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  13 A10 vs A5SSC Shadow B 01 B 0 vs.Eastside FC B01 Grey D1
 6211  Game Farm Park  03:00 PM  W A6 vs A9RVS Slammers B01 Hargett 0 vs.PacNW B01 White C4

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6177  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  5 A10 vs A3SSC Shadow B 01 B 10 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D0

Bracket - Friday, November 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6217  Starfire Sports Complex  07:00 PM  1 A9 vs A6PacNW B01 White C 6 vs.RVS Slammers B01 Hargett0

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6215  Pending Availability   --    --  A7 vs A3SNOHOMISH UNITED WHITE C 0 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D3
 6216  Gig Harbor High School  04:00 PM  1 A8 vs A1Harbor Premier B01 Green A 1 vs.Three Rivers SC BU12 RCL Black - A2
 6214  Preston Park  05:30 PM  2 A5 vs A4Eastside FC B01 Grey D 2 vs.FWFC B01 White (B)1

Bracket - Sunday, November 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6175  Gig Harbor High School  09:00 AM  2 A8 vs A2Harbor Premier B01 Green A 5 vs.Eastside FC B01 Blue C1






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.