2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Spring Boys Under 10 Div 3 6Aside
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : Eastside FC BU10 Black 233333318 26  36 
 A6 : Highline Premier B03 Red01333313 9  30 
 A2 : NWN BU10 Silver D33031010 0  20 
 A3 : WestSound FC B04 Red0003339 -7  19 
 A5 : FC Alliance B03 Dev D3110005 -2  22 
 A1 : RVS Slammers B03-B0130004 -11  9 
 A4 : 2013 Seattle United B05 Copa A0100001 -15  16 

Bracket - Saturday, January 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195334  Preston Park  09:00 AM  Mod2 A7 vs A6Eastside FC BU10 Black 2 4 vs.Highline Premier B03 Red2
 195318  Lynnwood High School  09:30 AM  2 A2 vs A1NWN BU10 Silver D 6 vs.RVS Slammers B03-B1
 195327  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A5 vs A4FC Alliance B03 Dev D 3 vs.2013 Seattle United B05 Copa A1

Bracket - Sunday, January 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195330  Dick Scobee Elementary  01:30 PM  1 A1 vs A5RVS Slammers B03-B 2 vs.FC Alliance B03 Dev D2

Bracket - Saturday, February 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195319  Lynnwood High School  11:00 AM  2 A2 vs A3NWN BU10 Silver D 2 vs.WestSound FC B04 Red0

Bracket - Sunday, February 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195324  McGilvra  10:00 AM  1 A4 vs A62013 Seattle United B05 Copa A 6 vs.Highline Premier B03 Red6

Bracket - Saturday, February 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195316  Game Farm Park  09:00 AM  W A1 vs A4RVS Slammers B03-B 4 vs.2013 Seattle United B05 Copa A3
 195331  Walt Hundley Playfield  09:00 AM  1 A6 vs A2Highline Premier B03 Red 4 vs.NWN BU10 Silver D3

Bracket - Saturday, February 22, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195325  McGilvra  10:30 AM  1 A4 vs A22013 Seattle United B05 Copa A 2 vs.NWN BU10 Silver D3
 195332  Walt Hundley Playfield  10:45 AM  1 A6 vs A3Highline Premier B03 Red 8 vs.WestSound FC B04 Red2

Bracket - Sunday, February 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195322  Silverdale Stadium  10:30 AM  STDM A3 vs A7WestSound FC B04 Red 3 vs.Eastside FC BU10 Black 26
 195329  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 A5 vs A2FC Alliance B03 Dev D 4 vs.NWN BU10 Silver D4

Bracket - Saturday, March 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195317  Dick Scobee Elementary  11:00 AM  1 A1 vs A6RVS Slammers B03-B 0 vs.Highline Premier B03 Red2
 195326  McGilvra  01:30 PM  1 A4 vs A32013 Seattle United B05 Copa A 3 vs.WestSound FC B04 Red4
 195320  Lynnwood High School  01:50 PM  3 A2 vs A7NWN BU10 Silver D 2 vs.Eastside FC BU10 Black 29

Bracket - Sunday, March 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195335  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A7 vs A4Eastside FC BU10 Black 2 11 vs.2013 Seattle United B05 Copa A1
 195323  Silverdale Stadium  10:15 AM  STDM A3 vs A5WestSound FC B04 Red 7 vs.FC Alliance B03 Dev D6

Bracket - Saturday, March 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195336  Preston Park  10:00 AM  Mod2 A7 vs A1Eastside FC BU10 Black 2 4 vs.RVS Slammers B03-B1
 195333  Walt Hundley Playfield  12:00 PM  1 A6 vs A5Highline Premier B03 Red 8 vs.FC Alliance B03 Dev D6

Bracket - Sunday, March 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195328  Woodinville Sports Field  11:00 AM  5 A5 vs A7FC Alliance B03 Dev D 1 vs.Eastside FC BU10 Black 22
 195321  Silverdale Stadium  04:15 PM  STDM A3 vs A1WestSound FC B04 Red 3 vs.RVS Slammers B03-B1






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.