2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 17 Div 1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : NWN G96 Red A3133333 33303031 24  33 
 A1 : SSC Shadow G 96 A3030333303301025 2  20 
 A5 : Washington Rush G96 A1030033 30333 22 5  19 
 A8 : FWFC G96 Blue (A)0103330301103119 -1  9 
 A6 : Harbor Premier G96 Green A0330030101031318 -4  16 
 A2 : Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A311300010301 316 -7  15 
 A7 : Eastside FC G96 White B0100000110331010 -11  10 
 A4 : Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves3110000310000110 -8  12 

Bracket - Saturday, December 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163075  Preston Park  01:00 PM  1 A7 vs A1Eastside FC G96 White B 0 vs.SSC Shadow G 96 A1
 163083  Saghalie Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A2FWFC G96 Blue (A) 0 vs.Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A1

Bracket - Sunday, December 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163084  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A8 vs A5FWFC G96 Blue (A) 0 vs.Washington Rush G96 A0
 163055  Redmond High School  01:00 PM  HS A4 vs A1Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves 2 vs.SSC Shadow G 96 A0
 163076  Preston Park  01:00 PM  1 A7 vs A2Eastside FC G96 White B 1 vs.Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A1
 163047  Lynnwood High School  01:10 PM  3 A3 vs A6NWN G96 Red A 3 vs.Harbor Premier G96 Green A0

Bracket - Sunday, December 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163086  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A8 vs A1FWFC G96 Blue (A) 0 vs.SSC Shadow G 96 A1
 163080  Preston Park  03:00 PM  1 A7 vs A6Eastside FC G96 White B 1 vs.Harbor Premier G96 Green A2

Bracket - Sunday, January 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163054  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A4 vs A3Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves 0 vs.NWN G96 Red A0

Bracket - Saturday, January 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163068  Gig Harbor High School  10:45 AM  1 A6 vs A5Harbor Premier G96 Green A 2 vs.Washington Rush G96 A0

Bracket - Sunday, January 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163062  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A5 vs A7Washington Rush G96 A 3 vs.Eastside FC G96 White B0
 163070  Gig Harbor High School  02:00 PM  1 A6 vs A8Harbor Premier G96 Green A 0 vs.FWFC G96 Blue (A)1
 163041  Whatcom Community College  04:00 PM  1 A2 vs A4Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A 0 vs.Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves0

Bracket - Saturday, January 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163033  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  6 A1 vs A3SSC Shadow G 96 A 1 vs.NWN G96 Red A2

Bracket - Sunday, January 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163035  Dwight Merkel Sports Complex  10:00 AM  6 A1 vs A5SSC Shadow G 96 A 3 vs.Washington Rush G96 A1
 163071  Gig Harbor High School  12:00 PM  1 A6 vs A2Harbor Premier G96 Green A 0 vs.Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A1
 163057  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A4 vs A8Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves 0 vs.FWFC G96 Blue (A)1
 163078  Preston Park  03:30 PM  1 A7 vs A3Eastside FC G96 White B 0 vs.NWN G96 Red A2

Bracket - Saturday, February 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163061  Caverlero Mid-High School  09:00 AM  1 A5 vs A3Washington Rush G96 A 0 vs.NWN G96 Red A2
 163082  Todd Beamer  11:00 AM  1 A8 vs A7FWFC G96 Blue (A) 3 vs.Eastside FC G96 White B1
 163069  Gig Harbor High School  12:30 PM  1 A6 vs A4Harbor Premier G96 Green A 2 vs.Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves0

Bracket - Sunday, February 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163063  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A5 vs A2Washington Rush G96 A 2 vs.Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A1
 163085  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A8 vs A3FWFC G96 Blue (A) 0 vs.NWN G96 Red A2

Bracket - Saturday, February 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163064  Caverlero Mid-High School  09:00 AM  1 A5 vs A4Washington Rush G96 A 4 vs.Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves1
 163073  Sehmel Homestead Park  10:45 AM  1 A6 vs A3Harbor Premier G96 Green A 1 vs.NWN G96 Red A4

Bracket - Sunday, February 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163048  Lynnwood High School  09:40 AM  3 A3 vs A5NWN G96 Red A   vs.Washington Rush G96 A 
 163036  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  6 A1 vs A7SSC Shadow G 96 A 1F vs.Eastside FC G96 White B
Forfeited Game
0
 163042  Civic Field Stadium  02:00 PM  Stdm A2 vs A8Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A 0 vs.FWFC G96 Blue (A)2

Bracket - Sunday, February 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163065  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A5 vs A8Washington Rush G96 A 3 vs.FWFC G96 Blue (A)0
 163037  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  6 A1 vs A4SSC Shadow G 96 A 1 vs.Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves0
 163074  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A6 vs A7Harbor Premier G96 Green A 0 vs.Eastside FC G96 White B0

Bracket - Saturday, March 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163072  Gig Harbor High School  10:45 AM  1 A6 vs A1Harbor Premier G96 Green A 1 vs.SSC Shadow G 96 A2
 163049  Meadowdale High School  02:30 PM  1 A3 vs A2NWN G96 Red A 6 vs.Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A0

Bracket - Sunday, March 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163050  Meadowdale High School  09:40 AM  1 A3 vs A1NWN G96 Red A 5 vs.SSC Shadow G 96 A2
 163087  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A8 vs A6FWFC G96 Blue (A) 0 vs.Harbor Premier G96 Green A0
 163060  Marymoor Park  03:00 PM  2 A4 vs A5Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves 3 vs.Washington Rush G96 A0

Bracket - Saturday, March 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163056  Marymoor Park  02:00 PM  4 A4 vs A2Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves 2 vs.Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A2

Bracket - Sunday, March 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163039  Pending Availability   --    --  A1 vs A2SSC Shadow G 96 A 2 vs.Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A1
 163066  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  2 A5 vs A6Washington Rush G96 A 2 vs.Harbor Premier G96 Green A0
 163081  Preston Park  11:00 AM  1 A7 vs A8Eastside FC G96 White B 0 vs.FWFC G96 Blue (A)0
 163052  Edmonds Woodway High School  03:10 PM  1 A3 vs A4NWN G96 Red A 3 vs.Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves0

Bracket - Wednesday, March 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163043  Civic Field Stadium  08:00 PM  Stdm A2 vs A3Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A 2 vs.NWN G96 Red A1

Bracket - Saturday, March 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163058  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A4 vs A6Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves 1 vs.Harbor Premier G96 Green A2
 163040  Lummi High School  02:00 PM  Stdm A2 vs A1Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A 1 vs.SSC Shadow G 96 A3
 163077  Preston Park  02:30 PM  1 A7 vs A5Eastside FC G96 White B 1 vs.Washington Rush G96 A2
 163051  Lynnwood High School  04:15 PM  3 A3 vs A8NWN G96 Red A 1 vs.FWFC G96 Blue (A)0

Bracket - Sunday, March 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163067  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A5 vs A1Washington Rush G96 A 2 vs.SSC Shadow G 96 A1
 163046  Civic Field Stadium  12:00 PM  Stdm A2 vs A6Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A 3 vs.Harbor Premier G96 Green A3
 163088  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A8 vs A4FWFC G96 Blue (A) 2 vs.Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves1
 163053  Meadowdale High School  02:10 PM  1 A3 vs A7NWN G96 Red A 2 vs.Eastside FC G96 White B3

Bracket - Sunday, March 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163044  Whatcom Community College  05:00 PM  1 A2 vs A5Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A   vs.Washington Rush G96 A 

Bracket - Saturday, March 29, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163034  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  1 A1 vs A8SSC Shadow G 96 A 0 vs.FWFC G96 Blue (A)0
 163079  Preston Park  06:00 PM  1 A7 vs A4Eastside FC G96 White B 1 vs.Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves0

Bracket - Sunday, March 30, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163038  Pending Availability   --    --  A1 vs A6SSC Shadow G 96 A 2 vs.Harbor Premier G96 Green A3
 163059  Perrigo Community Park  03:00 PM  1 A4 vs A7Crossfire Premier G96-ECNL Hattrup-Reserves 2 vs.Eastside FC G96 White B2

Bracket - Saturday, May 10, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 163045  Northwest Soccer Park  12:00 PM  03 A2 vs A7Whatcom FC Rangers GU 17 Gold A 2 vs.Eastside FC G96 White B0






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.