2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 14 Div 1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL3331031330330329 12  25 
 A3 : Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves3303333301131027 7  20 
 A1 : Eastside FC G99 Red A1013333111330326 9  18 
 A8 : Washington Timbers 99G REDS A3303030000133019 -1  19 
 A4 : NWN G99 Red A0311033301100319 1  15 
 A6 : PacNW G99 Maroon A0010303001133015 -5  15 
 A2 : 2013 Seattle United G99 Copa A1030100330000011 -10  9 
 A7 : Washington Rush G99 A0000000331010311 -13  11 

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3653  Pending Availability   --    --  A8 vs A7Washington Timbers 99G REDS A 2 vs.Washington Rush G99 A1
 3639  Starfire Complex  09:00 AM  Stdm A6 vs A5PacNW G99 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL2
 3611  Magnuson  09:30 AM  7 A2 vs A12013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.Eastside FC G99 Red A0
 3625  Lynnwood High School  12:30 PM  1 A4 vs A3NWN G99 Red A 0 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves1

Bracket - Friday, September 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3604  Preston Park  07:30 PM  1 A1 vs A3Eastside FC G99 Red A 0 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves1

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3640  Starfire Complex  12:30 PM  2 A6 vs A8PacNW G99 Maroon A 1 vs.Washington Timbers 99G REDS A2
 3612  Roosevelt HS  01:00 PM  1 A2 vs A42013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.NWN G99 Red A2

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3633  60 Acres  11:00 AM  22 A5 vs A3Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL 3 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves1
 3641  Starfire Complex  02:00 PM  Stdm A6 vs A4PacNW G99 Maroon A 0 vs.NWN G99 Red A0

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3626  Lynnwood High School  09:10 AM  3 A4 vs A1NWN G99 Red A 2 vs.Eastside FC G99 Red A2
 3618  60 Acres  11:00 AM  20 A3 vs A6Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 1 vs.PacNW G99 Maroon A0
 3646  Lake Stevens Community Park  11:30 AM  4 A7 vs A2Washington Rush G99 A 1 vs.2013 Seattle United G99 Copa A2

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3647  Lake Stevens Community Park  09:00 AM  1 A7 vs A1Washington Rush G99 A 0 vs.Eastside FC G99 Red A1
 3654  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A8 vs A5Washington Timbers 99G REDS A 1 vs.Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL5

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3648  Lake Stevens Community Park  11:00 AM  4 A7 vs A3Washington Rush G99 A 0 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves5
 3642  Starfire Complex  01:00 PM  Stdm A6 vs A2PacNW G99 Maroon A 1 vs.2013 Seattle United G99 Copa A0
 3627  Meadowdale High School  02:30 PM  1 A4 vs A8NWN G99 Red A 1 vs.Washington Timbers 99G REDS A2

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3629  Lynnwood High School  09:45 AM  1 A4 vs A6NWN G99 Red A 1 vs.PacNW G99 Maroon A0
 3623  Hartman Park  12:30 PM  1 A3 vs A8Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 1 vs.Washington Timbers 99G REDS A0
 3607  Preston Park  05:00 PM  2 A1 vs A7Eastside FC G99 Red A 5 vs.Washington Rush G99 A1

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3634  Hartman Park  10:30 AM  1 A5 vs A2Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL 0 vs.2013 Seattle United G99 Copa A0

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3650  Cavelero Mid High School  09:00 AM  Stdm A7 vs A4Washington Rush G99 A 0 vs.NWN G99 Red A1
 3656  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 A8 vs A2Washington Timbers 99G REDS A 4 vs.2013 Seattle United G99 Copa A1

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3651  Lake Stevens Community Park  09:00 AM  1 A7 vs A6Washington Rush G99 A 2 vs.PacNW G99 Maroon A3
 3657  Harmony Sports Complex  01:00 PM  1 A8 vs A1Washington Timbers 99G REDS A 0 vs.Eastside FC G99 Red A1
 3620  Marymoor Park  03:00 PM  3 A3 vs A2Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 3 vs.2013 Seattle United G99 Copa A2

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3643  Starfire Sports Complex  10:15 AM  4 A6 vs A1PacNW G99 Maroon A 0 vs.Eastside FC G99 Red A2
 3655  Doc Harris  01:00 PM  2 GR A8 vs A3Washington Timbers 99G REDS A 1 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves2
 3635  Marymoor Park  03:00 PM  3 A5 vs A4Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL 1 vs.NWN G99 Red A3

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3614  Shoreline Center  10:30 AM  A A2 vs A32013 Seattle United G99 Copa A 1 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves0
 3644  Starfire Complex  10:30 AM  Stdm A6 vs A7PacNW G99 Maroon A 0 vs.Washington Rush G99 A3
 3636  Marymoor Park  01:00 PM  3 A5 vs A8Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL 2 vs.Washington Timbers 99G REDS A0

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3613  Kellogg MS  09:30 AM  1 A2 vs A82013 Seattle United G99 Copa A 1 vs.Washington Timbers 99G REDS A0
 3605  Preston Park  05:15 PM  2 A1 vs A5Eastside FC G99 Red A 2 vs.Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL2

Bracket - Friday, November 01, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3630  Lynnwood High School  07:10 PM  2 A4 vs A5NWN G99 Red A 1 vs.Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL2

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3615  Miller Playfield  11:00 AM  1 A2 vs A72013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.Washington Rush G99 A1
 3658  Harmony Sports Complex  03:00 PM  2 A8 vs A6Washington Timbers 99G REDS A 3 vs.PacNW G99 Maroon A3
 3621  Marymoor Park  04:30 PM  3 A3 vs A1Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 0 vs.Eastside FC G99 Red A0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3610  Preston Park  01:00 PM  2 A1 vs A6Eastside FC G99 Red A 1 vs.PacNW G99 Maroon A1
 3616  Washington Park Playfield  04:00 PM  1 A2 vs A52013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL2
 3631  Edmonds Community College  04:30 PM  ECC A4 vs A7NWN G99 Red A 1 vs.Washington Rush G99 A1

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3609  Preston Park  09:00 AM  1 A1 vs A2Eastside FC G99 Red A 2 vs.2013 Seattle United G99 Copa A1
 3622  Hartman Park  09:00 AM  1 A3 vs A4Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 1 vs.NWN G99 Red A1
 3652  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  3 A7 vs A8Washington Rush G99 A 0 vs.Washington Timbers 99G REDS A2

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3619  Pending Availability   --    --  A3 vs A5Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 3 vs.Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL1
 3608  Issaquah High School  11:00 AM  HS A1 vs A4Eastside FC G99 Red A 1 vs.NWN G99 Red A0

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3638  Marymoor Park  11:00 AM  3 A5 vs A1Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL 1 vs.Eastside FC G99 Red A0
 3617  Einstein MS  12:00 PM  1 A2 vs A62013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.PacNW G99 Maroon A1
 3624  Marymoor Park  05:00 PM  3 A3 vs A7Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 0 vs.Washington Rush G99 A0

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3632  Hartman Park  10:30 AM  1 A5 vs A7Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL 2 vs.Washington Rush G99 A0
 3659  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A4Washington Timbers 99G REDS A 2 vs.NWN G99 Red A0

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3649  Kasch Park Sports Complex  10:45 AM  3 A7 vs A5Washington Rush G99 A 1 vs.Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL0
 3606  Preston Park  11:30 AM  2 A1 vs A8Eastside FC G99 Red A 1 vs.Washington Timbers 99G REDS A0
 3645  Starfire Complex  12:00 PM  2 A6 vs A3PacNW G99 Maroon A 4 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves1
 3628  Lynnwood High School  04:30 PM  2 A4 vs A2NWN G99 Red A 2 vs.2013 Seattle United G99 Copa A1

Bracket - Sunday, November 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3637  Redmond High School  11:30 AM  HS A5 vs A6Crossfire Premier G99-Tolstolutsky-ECNL 2 vs.PacNW G99 Maroon A1






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.