2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Spring Girls Under 14 Div 1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Eastside FC G99 Red A331313317 13  15 
 A6 : NWN G99 Red A300313313 4  8 
 A7 : PacNW G99 Maroon A330301010 0  8 
 A2 : Washington Rush G99 A03011139 -1  6 
 A5 : Three Rivers SC GU14 RCL Black - A03300039 -1  7 
 A8 : Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves30111039 2  5 
 A4 : 2013 Seattle United G99 Copa A10300037 -4  2 
 A3 : SSC Shadow G 99 A10011003 -13  1 

Bracket - Saturday, January 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199883  Lynnwood High School  12:30 PM  3 A6 vs A5NWN G99 Red A 1 vs.Three Rivers SC GU14 RCL Black - A0
 199873  Newport Hills Park  02:00 PM  1 A7 vs A2PacNW G99 Maroon A 1 vs.Washington Rush G99 A0
 199882  Lower Woodland  05:00 PM  2 A4 vs A32013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.SSC Shadow G 99 A0

Bracket - Sunday, January 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199870  Hazen High School  09:00 AM  1 A7 vs A3PacNW G99 Maroon A 4 vs.SSC Shadow G 99 A0

Bracket - Saturday, February 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199877  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  09:00 AM  10 A5 vs A7Three Rivers SC GU14 RCL Black - A 2 vs.PacNW G99 Maroon A0
 199878  Lynnwood High School  04:00 PM  2 A6 vs A8NWN G99 Red A 0 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves1
 199876  Kasch Park Sports Complex  05:00 PM  2 A2 vs A4Washington Rush G99 A 1 vs.2013 Seattle United G99 Copa A0

Bracket - Saturday, February 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199879  Lynnwood High School  09:45 AM  3 A6 vs A1NWN G99 Red A 0 vs.Eastside FC G99 Red A1
 199872  Shoreline Center  03:00 PM  A A4 vs A82013 Seattle United G99 Copa A 1 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves0

Bracket - Sunday, February 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199875  Wilburton Park  12:00 PM  1 A1 vs A3Eastside FC G99 Red A 5 vs.SSC Shadow G 99 A0

Bracket - Thursday, February 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199869  Edmonds Woodway High School  07:00 PM  1 A6 vs A2NWN G99 Red A 3 vs.Washington Rush G99 A1

Bracket - Saturday, February 22, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199868  Marymoor Park  03:00 AM  2 A8 vs A1Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 1 vs.Eastside FC G99 Red A1
 199867  Hazen High School  09:00 AM  1 A7 vs A4PacNW G99 Maroon A 2 vs.2013 Seattle United G99 Copa A0
 199865  Dwight Merkel Sports Complex  09:30 AM  6 A3 vs A6SSC Shadow G 99 A 0 vs.NWN G99 Red A0

Bracket - Saturday, March 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199860  Preston Park  09:00 AM  1 A1 vs A7Eastside FC G99 Red A 3 vs.PacNW G99 Maroon A0
 199863  Georgetown Playfield  11:30 AM  1 A4 vs A62013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.NWN G99 Red A1
 199861  Kasch Park Sports Complex  05:00 PM  2 A2 vs A8Washington Rush G99 A 0 vs.Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves0

Bracket - Sunday, March 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199884  Marymoor Park  12:30 PM  4 A8 vs A7Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 0 vs.PacNW G99 Maroon A0
 199881  Kasch Park Sports Complex  04:00 PM  3 A2 vs A1Washington Rush G99 A 1 vs.Eastside FC G99 Red A1

Bracket - Saturday, March 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199859  Starfire Complex  09:00 AM  3 A7 vs A6PacNW G99 Maroon A 1 vs.NWN G99 Red A3
 199858  Roosevelt HS  12:15 PM  1 A4 vs A12013 Seattle United G99 Copa A 0 vs.Eastside FC G99 Red A2
 199874  Redmond High School  12:30 PM  HS A8 vs A5Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 0 vs.Three Rivers SC GU14 RCL Black - A1
 199857  Dwight Merkel Sports Complex  01:00 PM  6 A3 vs A2SSC Shadow G 99 A 0 vs.Washington Rush G99 A0

Bracket - Saturday, March 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199880  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A8 vs A3Crossfire Premier G99- ECNL S.Crum-Reserves 3 vs.SSC Shadow G 99 A0
 199871  Preston Park  04:00 PM  1 A1 vs A5Eastside FC G99 Red A 2 vs.Three Rivers SC GU14 RCL Black - A0

Bracket - Sunday, March 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199864  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  U112 A5 vs A4Three Rivers SC GU14 RCL Black - A 0 vs.2013 Seattle United G99 Copa A1

Bracket - Sunday, March 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199866  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:00 PM  8 A5 vs A2Three Rivers SC GU14 RCL Black - A 2 vs.Washington Rush G99 A3

Bracket - Thursday, April 24, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 199862  Dwight Merkel Sports Complex  07:00 PM  6 A3 vs A5SSC Shadow G 99 A 1 vs.Three Rivers SC GU14 RCL Black - A2






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.