Team Schedules - Girls Under 16 Div 2
     


Washington Timbers Green G97 -- (0537-215AG16-0305)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Bracket - Sunday, December 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162450  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A4WPFC G97 Black (B) 0 vs.Washington Timbers Green G970

Bracket - Saturday, January 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162441  Battle Ground High School  12:00 PM  Stad A4 vs A1Washington Timbers Green G97 1 vs.SSC Shadow G 97 B0

Bracket - Sunday, January 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162440  Battle Ground High School  12:00 PM  Stad A4 vs A3Washington Timbers Green G97 2 vs.WestSound FC Red (A)1

Bracket - Saturday, January 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162423  Pending Availability   --    --  A1 vs A4SSC Shadow G 97 B 0 vs.Washington Timbers Green G975

Bracket - Sunday, January 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162427  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  11:00 AM  9 A2 vs A4Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 3 vs.Washington Timbers Green G970

Bracket - Sunday, January 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162443  Kings Way Field  01:30 PM  1 A4 vs A8Washington Timbers Green G97 2 vs.FWFC G97 Blue (A)3

Bracket - Saturday, February 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162455  Shoreline Center  03:00 PM  A A6 vs A42013 Seattle United G97 Copa A 1 vs.Washington Timbers Green G971

Bracket - Sunday, February 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162465  Snohomish High School  09:00 AM  Low A7 vs A4SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Washington Timbers Green G976

Bracket - Sunday, March 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162446  Battle Ground High School  11:30 AM  Stad A4 vs A5Washington Timbers Green G97 1 vs.WPFC G97 Black (B)1

Bracket - Sunday, March 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162438  Silverdale Stadium  01:00 PM  STDM A3 vs A4WestSound FC Red (A) 1 vs.Washington Timbers Green G970

Bracket - Saturday, March 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162444  Kings Way Field  01:00 PM  1 A4 vs A6Washington Timbers Green G97 0 vs.2013 Seattle United G97 Copa A0

Bracket - Sunday, March 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162474  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A8 vs A4FWFC G97 Blue (A) 0 vs.Washington Timbers Green G971

Bracket - Sunday, March 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162445  Kings Way Field  01:30 PM  1 A4 vs A7Washington Timbers Green G97 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A3

Bracket - Sunday, March 30, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162442  McKenzie Stadium  11:00 AM  Stdm A4 vs A2Washington Timbers Green G97 0 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A1