2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 12 Div 3
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : SSC Shadow G 01 A3333333333133340 48  55 
 A7 : Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A3003333333113332 31  44 
 A4 : Harbor Premier G01 White B1313100133011119 -2  10 
 A3 : Three Rivers SC GU12 RCL Black - A1303003030113119 1  25 
 A8 : WestSound FC Red (A)0301100330301116 -17  9 
 A2 : FWFC G01 Blue (A)0301100011301112 -10  11 
 A6 : Washington Rush G01 Nero B0011100011011310 -19  8 
 A1 : Highline Premier G01 Blue000001000000113 -32  4 

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3177  Gig Harbor High School  02:15 PM  2 A4 vs A3Harbor Premier G01 White B 1 vs.Three Rivers SC GU12 RCL Black - A1
 3205  Silverdale Stadium  02:30 PM  STDM A8 vs A7WestSound FC Red (A) 0 vs.Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A2
 3191  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  3 A6 vs A5Washington Rush G01 Nero B 0 vs.SSC Shadow G 01 A4

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3201  Northwest Soccer Park  10:00 AM  03 A7 vs A5Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A 3 vs.SSC Shadow G 01 A4

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3164  Celebration Park  09:00 AM  6 A2 vs A4FWFC G01 Blue (A) 0 vs.Harbor Premier G01 White B3
 3192  Lake Stevens Community Park  12:00 PM  4 A6 vs A8Washington Rush G01 Nero B 1 vs.WestSound FC Red (A)2
 3156  Moshier Memorial Park (Grass)  01:30 PM  N A1 vs A3Highline Premier G01 Blue 0 vs.Three Rivers SC GU12 RCL Black - A2
 3184  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  8 A5 vs A7SSC Shadow G 01 A 4 vs.Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A0

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3163  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A2 vs A1FWFC G01 Blue (A) 2 vs.Highline Premier G01 Blue0
 3181  Gig Harbor High School  11:00 AM  2 A4 vs A6Harbor Premier G01 White B 0 vs.Washington Rush G01 Nero B0
 3176  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  3 A3 vs A7Three Rivers SC GU12 RCL Black - A 1 vs.Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A4

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3198  Northwest Soccer Park  10:00 AM  01 A7 vs A2Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A 3 vs.FWFC G01 Blue (A)1
 3175  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  5 A3 vs A8Three Rivers SC GU12 RCL Black - A 5 vs.WestSound FC Red (A)0
 3178  Gig Harbor High School  02:15 PM  1 A4 vs A1Harbor Premier G01 White B 3 vs.Highline Premier G01 Blue0

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3185  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  8 A5 vs A3SSC Shadow G 01 A 6 vs.Three Rivers SC GU12 RCL Black - A1
 3199  Northwest Soccer Park  12:00 PM  03 A7 vs A1Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A 4 vs.Highline Premier G01 Blue0
 3208  Silverdale Stadium  04:45 PM  STDM A8 vs A2WestSound FC Red (A) 0 vs.FWFC G01 Blue (A)0

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3194  Walter E. Hall  10:30 AM  1 A6 vs A2Washington Rush G01 Nero B 1 vs.FWFC G01 Blue (A)1
 3200  Northwest Soccer Park  02:00 PM  03 A7 vs A3Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A 6 vs.Three Rivers SC GU12 RCL Black - A1
 3157  Hiawatha Playfield  02:30 PM  1 A1 vs A5Highline Premier G01 Blue 0 vs.SSC Shadow G 01 A4
 3179  Gig Harbor High School  04:00 PM  1 A4 vs A8Harbor Premier G01 White B 0 vs.WestSound FC Red (A)0

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3206  Silverdale Stadium  09:00 AM  STDM A8 vs A5WestSound FC Red (A) 0 vs.SSC Shadow G 01 A2

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3195  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  3 A6 vs A1Washington Rush G01 Nero B 0 vs.Highline Premier G01 Blue0
 3207  Silverdale Stadium  02:00 PM  STDM A8 vs A3WestSound FC Red (A) 0 vs.Three Rivers SC GU12 RCL Black - A2
 3168  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A2 vs A5FWFC G01 Blue (A) 0 vs.SSC Shadow G 01 A1

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3165  Todd Beamer  10:00 AM  1 A2 vs A8FWFC G01 Blue (A) 1 vs.WestSound FC Red (A)2
 3182  Gig Harbor High School  11:45 AM  2 A4 vs A5Harbor Premier G01 White B 0 vs.SSC Shadow G 01 A4
 3203  Northwest Soccer Park  12:00 PM  01 A7 vs A6Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A 5 vs.Washington Rush G01 Nero B0

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3159  Highline High School  12:30 PM  Stdm A1 vs A7Highline Premier G01 Blue 0 vs.Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A4
 3189  Plantes Ferry Soccer Complex  03:30 PM  13 A5 vs A6SSC Shadow G 01 A 4 vs.Washington Rush G01 Nero B1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3202  Northwest Soccer Park  12:00 PM  03 A7 vs A4Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A 4 vs.Harbor Premier G01 White B0
 3171  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  5 A3 vs A5Three Rivers SC GU12 RCL Black - A 1 vs.SSC Shadow G 01 A4

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3209  Emerald Heights Elementary  02:45 PM  1 A8 vs A1WestSound FC Red (A) 1 vs.Highline Premier G01 Blue0
 3187  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  3 A5 vs A4SSC Shadow G 01 A 0 vs.Harbor Premier G01 White B0
 3170  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  04:00 PM  5 A3 vs A6Three Rivers SC GU12 RCL Black - A 6 vs.Washington Rush G01 Nero B1

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3186  Dwight Merkel Sports Complex  09:00 AM  8 A5 vs A2SSC Shadow G 01 A 7 vs.FWFC G01 Blue (A)1
 3174  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  3 A3 vs A4Three Rivers SC GU12 RCL Black - A 0 vs.Harbor Premier G01 White B1

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3196  Lincoln Field (Everett HS)  10:00 AM  1 A6 vs A7Washington Rush G01 Nero B 0 vs.Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A0
 3160  Hiawatha Playfield  12:00 PM  1 A1 vs A4Highline Premier G01 Blue 0 vs.Harbor Premier G01 White B1
 3188  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  8 A5 vs A8SSC Shadow G 01 A 6 vs.WestSound FC Red (A)0
 3166  Saghalie Middle School  03:00 PM  1 A2 vs A3FWFC G01 Blue (A) 0 vs.Three Rivers SC GU12 RCL Black - A0

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3197  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  3 A6 vs A3Washington Rush G01 Nero B 0 vs.Three Rivers SC GU12 RCL Black - A0

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3173  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  4 A3 vs A1Three Rivers SC GU12 RCL Black - A 4 vs.Highline Premier G01 Blue0
 3167  Saghalie Middle School  03:00 PM  1 A2 vs A7FWFC G01 Blue (A) 1 vs.Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A1
 3210  Emerald Heights Elementary  04:00 PM  1 A8 vs A6WestSound FC Red (A) 2 vs.Washington Rush G01 Nero B0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3190  Plantes Ferry Soccer Complex  08:00 AM  4 A5 vs A1SSC Shadow G 01 A 5 vs.Highline Premier G01 Blue0
 3183  Gig Harbor High School  02:15 PM  1 A4 vs A7Harbor Premier G01 White B 0 vs.Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A2

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3161  Hiawatha Playfield  09:00 AM  1 A1 vs A2Highline Premier G01 Blue 1 vs.FWFC G01 Blue (A)3
 3204  Northwest Soccer Park  02:00 PM  02 A7 vs A8Whatcom FC Rangers GU 12 Gold A 6 vs.WestSound FC Red (A)1
 3193  Kasch Park Sports Complex  03:30 PM  2 A6 vs A4Washington Rush G01 Nero B 1 vs.Harbor Premier G01 White B1

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3162  Deldridge Playfield  10:30 AM  Nort A1 vs A6Highline Premier G01 Blue 2 vs.Washington Rush G01 Nero B2

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3169  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A2 vs A6FWFC G01 Blue (A) 0 vs.Washington Rush G01 Nero B1

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3172  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  3 A3 vs A2Three Rivers SC GU12 RCL Black - A 1 vs.FWFC G01 Blue (A)1

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3158  Highline High School  10:30 AM  Stdm A1 vs A8Highline Premier G01 Blue 1 vs.WestSound FC Red (A)1
 3180  Gig Harbor High School  02:15 PM  1 A4 vs A2Harbor Premier G01 White B 0 vs.FWFC G01 Blue (A)0

Bracket - Sunday, November 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3211  Silverdale Stadium  03:45 PM  STDM A8 vs A4WestSound FC Red (A) 0 vs.Harbor Premier G01 White B0






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.