2013-2014 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 16 Div 2
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Three Rivers SC GU16 RCL Black - A3333313133331336 22  29 
 A5 : WPFC G97 Black (B)1013133111033324 9  19 
 A6 : 2013 Seattle United G97 Copa A3311113131311124 11  22 
 A8 : FWFC G97 Blue (A)3133303110330024 13  26 
 A4 : Washington Timbers Green G971333001310131020 7  22 
 A3 : WestSound FC Red (A)0001003003130314 -1  19 
 A7 : SNOHOMISH UNITED BLACK A000010031030109 -14  20 
 A1 : SSC Shadow G 97 B000100000000001 -47  3 

Bracket - Sunday, December 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162433  Silverdale Stadium  01:00 PM  STDM A3 vs A6WestSound FC Red (A) 0 vs.2013 Seattle United G97 Copa A2

Bracket - Saturday, December 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162462  Monroe High School  12:00 PM  1 A7 vs A2SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A3

Bracket - Sunday, December 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162435  Silverdale Stadium  11:00 AM  STDM A3 vs A2WestSound FC Red (A) 1 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A2
 162450  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A4WPFC G97 Black (B) 0 vs.Washington Timbers Green G970
 162466  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A7 vs A6SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.2013 Seattle United G97 Copa A2

Bracket - Saturday, January 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162430  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  11:00 AM  9 A2 vs A5Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 2 vs.WPFC G97 Black (B)0
 162441  Battle Ground High School  12:00 PM  Stad A4 vs A1Washington Timbers Green G97 1 vs.SSC Shadow G 97 B0

Bracket - Sunday, January 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162440  Battle Ground High School  12:00 PM  Stad A4 vs A3Washington Timbers Green G97 2 vs.WestSound FC Red (A)1
 162468  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Full A8 vs A7FWFC G97 Blue (A) 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 162426  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:00 PM  9 A2 vs A1Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 4 vs.SSC Shadow G 97 B0
 162454  Magnuson Park fields  02:30 PM  6 A6 vs A52013 Seattle United G97 Copa A 1 vs.WPFC G97 Black (B)1

Bracket - Saturday, January 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162423  Pending Availability   --    --  A1 vs A4SSC Shadow G 97 B 0 vs.Washington Timbers Green G975

Bracket - Sunday, January 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162427  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  11:00 AM  9 A2 vs A4Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 3 vs.Washington Timbers Green G970
 162456  Jefferson Playfield  03:15 PM  1 A6 vs A82013 Seattle United G97 Copa A 2 vs.FWFC G97 Blue (A)2
 162448  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  3 A5 vs A7WPFC G97 Black (B) 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1

Bracket - Sunday, January 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162457  Miller Playfield  11:00 AM  1 A6 vs A22013 Seattle United G97 Copa A 2 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A2
 162464  Snohomish High School  11:00 AM  Stdm A7 vs A3SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.WestSound FC Red (A)1
 162443  Kings Way Field  01:30 PM  1 A4 vs A8Washington Timbers Green G97 2 vs.FWFC G97 Blue (A)3
 162421  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  6 A1 vs A5SSC Shadow G 97 B 0 vs.WPFC G97 Black (B)0

Bracket - Saturday, February 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162447  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A5 vs A3WPFC G97 Black (B) 1 vs.WestSound FC Red (A)0
 162472  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A8 vs A1FWFC G97 Blue (A) 5 vs.SSC Shadow G 97 B0
 162455  Shoreline Center  03:00 PM  A A6 vs A42013 Seattle United G97 Copa A 1 vs.Washington Timbers Green G971

Bracket - Sunday, February 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162458  Lower Woodland  08:30 AM  2 A6 vs A12013 Seattle United G97 Copa A 3 vs.SSC Shadow G 97 B0
 162465  Snohomish High School  09:00 AM  Low A7 vs A4SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Washington Timbers Green G976
 162471  Thomas Jefferson High School  10:00 AM  1 A8 vs A3FWFC G97 Blue (A) 2 vs.WestSound FC Red (A)0

Bracket - Saturday, February 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162431  Pending Availability   --    --  A2 vs A7Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0

Bracket - Sunday, February 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162422  Pending Availability   --    --  A1 vs A7SSC Shadow G 97 B 1 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A6

Bracket - Wednesday, February 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162470  Pending Availability   --    --  A8 vs A5FWFC G97 Blue (A) 0 vs.WPFC G97 Black (B)1

Bracket - Saturday, February 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162420  Pending Availability   --    --  A1 vs A8SSC Shadow G 97 B 1 vs.FWFC G97 Blue (A)3

Bracket - Saturday, February 22, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162419  Pending Availability   --    --  A1 vs A3SSC Shadow G 97 B 1 vs.WestSound FC Red (A)4
 162469  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A8 vs A2FWFC G97 Blue (A) 2 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A2

Bracket - Sunday, February 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162429  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  10:00 AM  10 A2 vs A3Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 2 vs.WestSound FC Red (A)1
 162460  Washington Park  03:30 PM  1 A6 vs A72013 Seattle United G97 Copa A 1 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1

Bracket - Saturday, March 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162459  Shorecrest HS  01:30 PM  1 A6 vs A32013 Seattle United G97 Copa A 3 vs.WestSound FC Red (A)2

Bracket - Sunday, March 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162446  Battle Ground High School  11:30 AM  Stad A4 vs A5Washington Timbers Green G97 1 vs.WPFC G97 Black (B)1
 162436  Silverdale Stadium  02:00 PM  STDM A3 vs A1WestSound FC Red (A) 3 vs.SSC Shadow G 97 B0
 162473  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A8 vs A6FWFC G97 Blue (A) 0 vs.2013 Seattle United G97 Copa A0

Bracket - Thursday, March 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162434  Silverdale Stadium  07:00 PM  STDM A3 vs A5WestSound FC Red (A) 0 vs.WPFC G97 Black (B)0

Bracket - Saturday, March 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162424  Pending Availability   --    --  A1 vs A6SSC Shadow G 97 B 0 vs.2013 Seattle United G97 Copa A4
 162428  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  2 A2 vs A8Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 2 vs.FWFC G97 Blue (A)0

Bracket - Sunday, March 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162425  Pending Availability   --    --  A1 vs A2SSC Shadow G 97 B 0 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A1
 162438  Silverdale Stadium  01:00 PM  STDM A3 vs A4WestSound FC Red (A) 1 vs.Washington Timbers Green G970
 162467  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A7 vs A8SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.FWFC G97 Blue (A)2
 162452  WPFC Soccer Complex  06:15 PM  4 A5 vs A6WPFC G97 Black (B) 1 vs.2013 Seattle United G97 Copa A1

Bracket - Friday, March 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162449  WPFC Soccer Complex  07:45 PM  3 A5 vs A2WPFC G97 Black (B) 1 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A3

Bracket - Saturday, March 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162444  Kings Way Field  01:00 PM  1 A4 vs A6Washington Timbers Green G97 0 vs.2013 Seattle United G97 Copa A0
 162461  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A7 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK A 4 vs.SSC Shadow G 97 B0
 162437  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  05:00 PM  Synt A3 vs A8WestSound FC Red (A) 1 vs.FWFC G97 Blue (A)3

Bracket - Sunday, March 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162453  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A5 vs A1WPFC G97 Black (B) 7 vs.SSC Shadow G 97 B0
 162432  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  6 A2 vs A6Three Rivers SC GU16 RCL Black - A 0 vs.2013 Seattle United G97 Copa A0
 162439  Silverdale Stadium  12:00 PM  STDM A3 vs A7WestSound FC Red (A) 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1
 162474  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A8 vs A4FWFC G97 Blue (A) 0 vs.Washington Timbers Green G971

Bracket - Sunday, March 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162445  Kings Way Field  01:30 PM  1 A4 vs A7Washington Timbers Green G97 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A3

Bracket - Saturday, March 29, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162463  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A7 vs A5SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.WPFC G97 Black (B)3

Bracket - Sunday, March 30, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 162442  McKenzie Stadium  11:00 AM  Stdm A4 vs A2Washington Timbers Green G97 0 vs.Three Rivers SC GU16 RCL Black - A1
 162451  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  3 A5 vs A8WPFC G97 Black (B) 1 vs.FWFC G97 Blue (A)0






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.